Connect with Us

Ekipi i tij fitoi 27-0, trajneri shkarkohet nga puna

Sport

Ekipi i tij fitoi 27-0, trajneri shkarkohet nga puna

Publikuar

-

Një trajner është gjithmonë në diskutim pas humbjeve, por me sa duket edhe pas fitoreve, sidomos kur ata janë shumë të thella. Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali ku trajneri i Inviktasauro, formacion të rinjsh që merrte pjesë në kampionatin e 15-vjeçarëve, është shkarkuar nga puna pasi ka fituar 27-0 ndaj Marina.

Presidenti i klubit, Paolo Brogelli dhe të gjithë drejtuesit e tjerë, kanë vendosur thuajse unanimisht për largimin e tij, duke i kërkuar falje kundërshtarëve.

“Kemi mësuar me çudi dhe keqardhje rezultatin e ndeshjes me të cilën skuadra jonë fitoi me 27 gola ndaj Marina. Kushtet dhe vlerat në futbollin e të rinjve, janë të kundërtat e gjërave të tilla, kundërshtari duhet respektuar gjithmonë dhe sot, kjo nuk ka ndodhur. Si president, i kërkoj falje klubit të Marina dhe të gjithë ambientit sportiv, komunikoj se bordi ynë ka vendosur unanimisht shkarkimin e zotit Riçini. Trajnerët tanë duhet të kenë detyrën të trajnojnë, e sidomos te edukojnë djemtë. Sot, kjo nuk ka ndodhur”, ishte komunikata e presidentit të klubit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: