Connect with Us

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Ronaldo me një këmbë në Europian, Serbia mbetet jashtë

Sport

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Ronaldo me një këmbë në Europian, Serbia mbetet jashtë

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para në dy takimet eliminatore që po luhen tani, ato të grupit B. Në Beograd, Serbia dhe Ukraina u ndanë në barazim 1-1. Serbët shënuan të parët në minutën e 9′ me Tadic nga penalltia, ndërsa ukrainasit barazuan shifrat me Yaremchuk në 33′.

Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Portugalia po fiton 0-1 në Luksemburg, goli u shënua nga Bruno Fernandes në minutën e 38′.

Me rezultatet aktuale, Serbia renditet e treta e grupit me 14 pikë dhe mbetet jashtë Europianit nga faza eliminatore, por ka ende shanse nga Liga e Kombeve, Portugalia e dyta me 17 pikë. Vendi i parë është siguruar prej kohësh nga Ukraina. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: