Connect with Us

Franca i mbyll derën, shpërthen ylli i Realit/ Më lini të luaj në një kombëtare tjetër

La Liga

Franca i mbyll derën, shpërthen ylli i Realit/ Më lini të luaj në një kombëtare tjetër

Publikuar

-

Karim Benzema nuk mund të luajë më me Francën deri në fundin e karrierës së tij si futbollist. Këtë la të nënkuptohet presidenti i Federatës Franceze të Futbollit. Gjithçka lidhet me një skandal seksual të ndodhur në vitin 2015 atje ku sulmuesi i Realit të Madridit ishte protagonist së bashku me Mathieu Valbuena.

E që nga ajo kohë Benzema ka pritur që ngjarja të harrohet dhe t’i jepet një mundësi e dytë. Por sipas Noel le Graet kjo nuk ka për të ndodhur. “Karim Benzema është një lojtar shumë i mirë. Unë kurrë nuk kam dyshuar në cilësitë e tij. Po tregon te Real Madridi se ai është një nga lojtarët më të mirë në rolin e tij. Por aventura e tij te Francës ka përfunduar”, tha Graet për “RMC Sport”.

Nuk vonoi shumë dhe erdhi kundërpërgjigja e ashpër e Benzemas. Nëpërmjet një reagimi në “Twitter” i kërkon lejen Francës që ta lejojë në një Kombëtare të tjetër, megjithëse kjo bie ndesh me rregullat e FIFA-s: “Nëse mendoni se ka mbaruar, atëherë më lini që të luaj për një nga vendet që kam të drejtë dhe do ta shohim”, ka thënë Benzema, ndërsa origjina e tij lidhet edhe me Algjerinë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: