Connect with Us

Mbyllen eliminatoret/ Kjo është renditja përfundimtare në Grupin e Shqipërisë (foto)

Sport

Mbyllen eliminatoret/ Kjo është renditja përfundimtare në Grupin e Shqipërisë (foto)

Publikuar

-

Nuk ka patur surpriza në 3 ndeshjet e fundit eliminatore të Grupit H, Franca fitoi 0-2 ndaj Shqipërisë, me të njëjtin rezultat Turqia fitoi në Andorra, ndërsa Islanda fitoi 1-2 në Moldavi.

Në përfundim të këtyre ndeshjeve eliminatore, Franca dhe Turqia presin biletën për në Europian, Islanda luftoi deri në fund por duhet të kënaqet me vendin e tretë. Shqipëria që e nisi me Panuccin por e mbyll me Rejën, lë pas vetëm Andorrën dhe Moldavinë.

Tani shpresojmë që Kosova të shkojë në Euro 2020 përmes Ligës së Kombeve, sepse ndryshe nga Euro 2016 këtë herë do të bëjmë tifo për kombëtaret e tjera në Europian dhe jo tonën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Publikuar

-

Nga

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me portierin, teksa i tha se “jam juventin i vjetër”. Portieri bardhezi iu kthye duke i thënë dhe se “e di, kam pasur një kuzhinier shqiptar në Koverçiano (qendra e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Publikuar

-

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi kuqezi i gjendur brenda zonës së rreptësisë, topin e ardhur nga goditja e këndit e dërgoi në rrjetë. Në minutën e 76′ dërgoi sërish topin në rrjetë, këtë hera […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi në fillim të takimit është hapur një pankartë me mbishkrimin “Lutu për Shqipërinë”, në anglisht. Lojtarët e të dyja ekipeve e mbajtën atë dhe pozuan me njëri-tjetrin, në shenjë […]

LEXO TE PLOTE