Connect with Us

Tifozët këndojnë “Messi, Messi”/ Video: Ronaldo ua mbyll gojën me gol

Sport

Tifozët këndojnë “Messi, Messi”/ Video: Ronaldo ua mbyll gojën me gol

Publikuar

-

Portugalia fitoi 2-0 ndaj Luksemburgut në ndeshjen e fundit eliminatore, duke prerë kështu biletën për në Euro 2020. Golat u shënuan nga Bruno Fernandes 38′ dhe Cristiano Ronaldo 85′.

Ylli i Juventusit ka qenë gjithë kohën nën provokimet e tifozëve vendas të cilët i këndonin në kor “Messi, Messi”.

Ronaldo iu kundërpërgjigj më së miri tifozëve vendas duke shënuar golin e dytë të Portugalisë dhe të qetësisë. Ky ishte goli i 99 për CR7 me fanellën e Portugalisë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Botërori i Klubeve: Liverpooli zbulon rivalin e gjysmëfinales

Publikuar

-

Liverpooli dhe Flamengo më në fund dinë emrat e skuadrave me të cilat do të përballen në gjysmëfinalet e Botërorit të Klubeve ku ata do të bëhen pjesë duke filluar nga mesjava e ardhshme. Sot janë zhvilluar çerekfinalet e turneut që kanë nxjerrë emrat e ekipeve të cilat do të luajnë kundër gjigantëve të futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Moviola e derbit/ Enea Jorgji duhet të anulonte një gol gjatë ndeshjes Partizani-Tirana

Publikuar

-

Nga

Nëse Kobinah nuk do të shënonte në fund, me siguri sot do të kishim shumë polemika për golin e Partizanit. Megjithatë, ashtu siç lojtarët gabojnë në fushë, edhe arbitrat nuk mund t’u shmangen momenteve kur në fraksion sekonde duhet që të marrin vendime të drejta.  FSHF i kishte besuar kryendeshjen e javës së 15-të kryesorit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

PSG kërkon të blejë përfundimisht Icardin, Wanda ka një dëshirë tjetër

Publikuar

-

Mauro Icardi u huazua verën e kaluar te PSG, aty ku është përshtatur shumë mirë dhe po shënon sistematikisht. Sulmuesi argjentinas është ngjitur në kuotën e 12 golave mes kampionatit dhe Champions League. Drejtuesit e kampionëve të Francës janë bindur për të paguar 70 milionë euro tek Interi në merkaton e janarit, po punojnë për […]

LEXO TE PLOTE