Connect with Us

Vajza e vogël bën shqiponjën, nuk do e besoni çfarë shkuajnë mediat franceze

Kombëtare

Vajza e vogël bën shqiponjën, nuk do e besoni çfarë shkuajnë mediat franceze

Publikuar

-

Shqipëria është duke luajtur ndaj Francës në “Air Albania”, atje ku pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-2. Ajo që bëri përshtypje në nisjen e takimit ishin emocionet e panumërta që dhuruan tifozët, teksa kulmoi me himnin e Shqipërisë.

Por nga ana tjetër, ka pasur vërshëllima për Francën gjatë himnit, duke mos e harruar atë gafë të madhe që iu bë Shqipërisë dhe mos respektim në ndeshjen e parë.

Kjo situatë është komentuar gjerësisht nga mediat në Francë, ndërsa vajza që gjendej para një prej lojtarëve të Francës ka bërë shqiponjën teksa kamera po afrohej. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

LAJMI FUNDIT/ FSHF bën lëvizjen e radhës, zbulohet kërkesa që iu bën klubeve

Publikuar

-

Nga

“Na dërgoni listë-pagesat e lojtarëve, stafit teknik dhe zyrtarëve të tjerë të administratës së klubit”. Është ky “emaili” që institucioni i futbollit shqiptar iu ka dërguar të gjitha klubeve pak ditë më parë. “Panorama Sport” zbulon nga burime të sigurta në FSHF se do të vihet në zbatim ajo që ka premtuar vetë presidenti Armand […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Panuçi ul pjacën: Do pranoja të drejtoj edhe një ekip në Afrikë

Publikuar

-

Nga

Pas largimit nga drejtimi i Shqipërisë, Kristian Panuçi është i papunë dhe në kërkim të një skuadre të re për të drejtuar. Në një intervistë të dhënë së fundmi, ish-tekniku kuqezi është shprehur se është në pritje të një oferte të duhur, duke theksuar se do të pranonte të kalonte edhe në Afrikë ose në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Luks te kombëtarja shqiptare, sa shumë yje presin shansin e titullarit

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja e Shqipërisë ka një mbipopullim në pjesën sulmuese. Si kurrë më parë, pasi jemi mësuar se nëse Armando Sadiku mungon, atëherë duhet të arnohemi dhe mbetemi në hall. Por kjo kohë ka ikur dhe Reja ka një luks në zgjedhjet e tij. Nëse duhet të flasim për sulmuesin më të kompletuar, është Florian Kamberi. […]

LEXO TE PLOTE