Connect with Us

Vetëm një lojtar në histori e ka këtë rekord/ A do ta arrijë sot edhe Cristiano Ronaldo?

Sport

Vetëm një lojtar në histori e ka këtë rekord/ A do ta arrijë sot edhe Cristiano Ronaldo?

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo do ta nisë si titullar sfidën e sotme që Portugalia e tij luan ndaj Luksemburgut në transfertë. Formacionet zyrtare janë publikuar dhe ylli i Juventusit do të luajë në sulm përkrah Andre Sivas dhe Bernardo Silvas.

Kjo do të jetë një ndeshje mjaft e veçantë për Ronaldon, pasi portugezi do të tentojë të arrijë një rekord historik, që vetëm një futbollist e ka arritur deri tani në historinë e futbollit.

CR7 do të provojë të kapë kuotën e 100 golave me Kombëtaren, teksa deri tani ka 98 gola të shënuar. Nëse shënon të paktën dy gola ditën e sotme, Ronaldo do të bëhej lojtari i dytë në histori që kap shifrën e 100 golave më Kombëtaren dhe i pari në Europë që bën diçka të tillë. Rekordin e parë e mban iraniani Ali Daei, i cili e ka mbyllur karrierën me 109 gola me Iranin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: