Connect with Us

E bujshme/ Mbappe dërgon Neymarin te Barcelona

La Liga

E bujshme/ Mbappe dërgon Neymarin te Barcelona

Publikuar

-

Kylian Mbappe mund të jetë arsyeja që Neymar të rikthehet te Barcelona. Çështja Neymar është e lidhur me Kylian Mbappe, dhe e gjitha kjo për shkak të Fair Play Financiar.

PSG po tenton që të mbajë të dy yjet në skuadër, por duket se kjo do të jetë e pamundur, pasi do të thyheshin rregullat e FFP, shkruan ‘Sport’ dhe në këtë rast parisienët do të rrezikonin shumë.

Kampioni francez gjendet mes dy zjarresh, në njërën anë është Barcelona që kërkon rikthimin e Neymar, në anën tjetër Reali, që është i aftë të bëjë çdo çmenduri për të transferuar Mbappen.

E gjendur në këto kushte, PSG po mendon të rinovojë me Mbappen dhe t’i ofrojë atij të njëjtën rrogë që merr Neymar, 30 milionë euro në sezon, dhe në këtë mënyrë të lërë të lirë yllin brazilian drejt rikthimit në “Camp Nou”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Plani i frikshëm i Perez/ Presidenti i UEFA-s del kundër: Kjo do të shkatërronte futbollin

Publikuar

-

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka reaguar ashpër publikisht pas lajmeve të fundit mbi planin e frikshëm të Florentino Perez. Presidenti i Realit ka hedhur idenë e krijimit të një kompeticioni të ri botëror për klube, pra një tip Super Lige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga kontinente të ndryshme të ndara […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi të mos mbajë shpresa kot/ Valverde ua bën të ditur që sot zikaltërve

Publikuar

-

Trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde i ka çuar një sinjal të qartë Interit se katalanët nuk kanë për t’u falur asgjë të martën në mbrëmje, në sfidën e fundi të grupeve të Champions, që do të vendosë edhe skuadrën e dytë të grupit, që do të kualifikohet në fazën e 1/8-ave. “Nuk do të shkojmë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga dhe Championsi. Sipas medies në fjalë, Perez po mendon për krijimin e një Superlige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga të gjitha kontinentet, të ndara në […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Publikuar

-

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është në planet e Lampard dhe largimi i tij nga Londra është e sigurt. Por, përveç Interit, së fundmi në garë për kampionin e botës është futur bindshëm edhe Atletico […]

LEXO TE PLOTE