Connect with Us

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Spanja dhe Italia në garë kush shënon më shumë gola

Sport

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Spanja dhe Italia në garë kush shënon më shumë gola

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjet e sotme eliminatore për Euro 2020. Italia dhe Spanja duket sikur janë në garë se kush do të shënojë sot më shumë gola. Të kaltrit po fitojnë në Palermo 4-0 ndaj Armenisë, me golat e Immobile 7′, 32′, Zaniolo 8′ dhe Barella 29′.

Në “Wanda Metropolitano”, Spanja po fiton 4-0 ndaj Rumanisë, me golat e Ruiz 8′, Gerard Moreno 33′, 43′ dhe një autogol në minutën e fundit shtesë të pjesës së parë.

Në grupin D, ku ende nuk janë përcaktuar dy ekipet e kualifikuara, Zvicra po fiton 0-1 në Gjibraltar, ndërsa në Dublin, kemi barazi pa gola mes Republikës së Irlandës dhe Danimarkës. Me rezultatet aktuale, Zvicra dhe Danimarka shkojnë në Europian. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Publikuar

-

Nga

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me portierin, teksa i tha se “jam juventin i vjetër”. Portieri bardhezi iu kthye duke i thënë dhe se “e di, kam pasur një kuzhinier shqiptar në Koverçiano (qendra e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Publikuar

-

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi kuqezi i gjendur brenda zonës së rreptësisë, topin e ardhur nga goditja e këndit e dërgoi në rrjetë. Në minutën e 76′ dërgoi sërish topin në rrjetë, këtë hera […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi në fillim të takimit është hapur një pankartë me mbishkrimin “Lutu për Shqipërinë”, në anglisht. Lojtarët e të dyja ekipeve e mbajtën atë dhe pozuan me njëri-tjetrin, në shenjë […]

LEXO TE PLOTE