Connect with Us

Humbja e tifozit anglez në Kosovë, zbulohet çfarë ka ndodhur në të vërtetë

Sport

Humbja e tifozit anglez në Kosovë, zbulohet çfarë ka ndodhur në të vërtetë

Publikuar

-

Të shumtë ishin tifozët anglezë që mbështetën skuadrën e tyre të zemrës në ndeshjen kundër Kosovës në Prishtinë. Ishullorët janë ndër tifozët më të zjarrtë dhe problematikë, por atmosfera në kryeqytetin dardan ishte e mrekullueshme.

Gjithsesi, një prej miqve humbi pas ndeshjes. Grupimi i tifozëve që mbështesin Anglinë bëri një postim në Twitter, aty ku theksonte se Tom Blundell nuk ndodhej në autobusin që do të udhëtonte drejt Tiranës.

Për fat të mirë tifozi i WBA është gjetur dhe gjithçka është konfirmuar në një postim të mëvonshëm. Blundel kishte udhëtuar drejt Maqedonisë së Veriut në shoqërinë e disa tifozëve të tjerë anglezë. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Publikuar

-

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e rrogave (12350 franga zvicerane, shifër kjo e vlefshme me atë që jepet nga sigurimet shoqërore kur je i papunë), opsion që u kundërshtua nga një pjesë prej tyre. Drejtuesit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE