Connect with Us

Kumbulla dhe Rrahmani do largohen nga Verona, gati transferimi tek ekipi i madh që është i ‘dashuruar’ me shqiptarët

Kombëtare

Kumbulla dhe Rrahmani do largohen nga Verona, gati transferimi tek ekipi i madh që është i ‘dashuruar’ me shqiptarët

Publikuar

-

Tregu shqiptar është kthyer në të preferuarit për Lazion. Gjatë drejtimit të ish bomberit të kombëtares sonë, Igli Tare, ekipi kryeqytetas ka parë shpesh në përbërje lojtarë kuqezi.

Lorik Cana dhe Etrit Berisha janë lojtarët që kanë veshur së fundmi këtë fanellë, ndërkohë që aktualisht, të tjerë futbollistë shqiptarë aktivizohet me të kaltërit. Thomas Strakosha është njëri prej tyre, i cili së bashku me Valon Berishën dhe Riza Durmisi bëjnë pjesë e ekipit të parë.

Ndërkohë, merkato e verës pritet të shtojë koloninë kuqezi në këtë ekip. Sipas asaj që shkruan “LaLazioSiamoNoi.it”, Tare ka shënjestruar dy lojtarët shqiptarë, Marash Kumbulla, Amir Rrahmani. Dyshja e lojtarëve po shkëlqen në radhët e Hellas Verona këtë sezon dhe kjo ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve të tjera. Gjithsesi, interesi i të kaltërve pritet të bëj diferencën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

LAJMI FUNDIT/ FSHF bën lëvizjen e radhës, zbulohet kërkesa që iu bën klubeve

Publikuar

-

Nga

“Na dërgoni listë-pagesat e lojtarëve, stafit teknik dhe zyrtarëve të tjerë të administratës së klubit”. Është ky “emaili” që institucioni i futbollit shqiptar iu ka dërguar të gjitha klubeve pak ditë më parë. “Panorama Sport” zbulon nga burime të sigurta në FSHF se do të vihet në zbatim ajo që ka premtuar vetë presidenti Armand […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Panuçi ul pjacën: Do pranoja të drejtoj edhe një ekip në Afrikë

Publikuar

-

Nga

Pas largimit nga drejtimi i Shqipërisë, Kristian Panuçi është i papunë dhe në kërkim të një skuadre të re për të drejtuar. Në një intervistë të dhënë së fundmi, ish-tekniku kuqezi është shprehur se është në pritje të një oferte të duhur, duke theksuar se do të pranonte të kalonte edhe në Afrikë ose në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Luks te kombëtarja shqiptare, sa shumë yje presin shansin e titullarit

Publikuar

-

Nga

Kombëtarja e Shqipërisë ka një mbipopullim në pjesën sulmuese. Si kurrë më parë, pasi jemi mësuar se nëse Armando Sadiku mungon, atëherë duhet të arnohemi dhe mbetemi në hall. Por kjo kohë ka ikur dhe Reja ka një luks në zgjedhjet e tij. Nëse duhet të flasim për sulmuesin më të kompletuar, është Florian Kamberi. […]

LEXO TE PLOTE