Connect with Us

Kushti i Messit për Barcelonën/ Transferoni këtë lojtar që të rinovoj kontratën

La Liga

Kushti i Messit për Barcelonën/ Transferoni këtë lojtar që të rinovoj kontratën

Publikuar

-

Te Barcelona janë të shqetësuar për aq kohë sa Lionel Messi nuk ka rinovuar kontratën, e cila mbaron në vitin 2021. Por, sipas një klauzole të veçantë të saj, Messi mund të largohet nga Katalonja që në fund të këtij sezoni.

Te Barcelona kanë filluar lëvizjet dhe janë gati t’i plotësojnë të gjitha dëshirat “Pleshtit”, vetëm që ai të rinovojë. Sipas medieve spanjolle, kushti kryesor i Messit për të rinovuar kontratën është transferimi i Neymar në “Camp Nou”.

Braziliani u përfol gjatë gjithë verës për një rikthim te Barcelona, por në fund nuk ndodhi. Messi mbeti i pakënaqur nga kjo gjë dhe kritikoi publikisht presidentin e Barcelonës, Josep Bartomeun, duke thënë se ai dhe drejtuesit e tjerë të Barçës, ndoshta nuk kishin bërë aq sa duhej për të risjellë Neymarin në Katalonjë.

Ndaj, nëse Barcelona do që te ketë Messin sa më gjatë në ekip, duhet me patjetër të transferojë Neymarin, ndryshe ta “harrojë” Leon… /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris. Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça-Mallorca: 5 gola në pjesën e parë/ Messi nuk është normal

Publikuar

-

Barcelona është duke turpëruar Mallorcan në “Camp Nou” për javën e 16-të të La Ligës. Pjesa e parë është mbyllur 4-1 për katalanasit. An assist by Ter Stegen and what a cool finish by Griezmann ..!! Ter Stegen has 2 assists this season. More than Hazard…!! pic.twitter.com/mzFOI2bQ6C — BarcaFreak (@BarcasBoY) December 7, 2019 Griezmann hapi […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça mbyll gjithçka brenda 10 minutash me Griezmann dhe Messin/ Ter Stegen nuk është normal me këtë asist

Publikuar

-

Barcelona ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Mallorca në “Camp Nou”, duke vuolusr kështu fatin e ndeshjes që në 16 minutat e para. Në minutën e 7′ hapi serinë e golave Antoinë Griezmann, francezi shënoi pas një topi të gjatë të marrë nga Ter Stegen. Portieri gjerman tregon edhe njëherë tjetër që jo më […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ngjarje e rëndë në Francë/ Goditet me një objekt misterioz ish-portieri i Realit

Publikuar

-

PSG-ja fitoi në transfertë 1-3 ndaj Montepellier për javën e 17-të të Ligue 1. Parisienët përmbysën disavantazhin me 3 gola në 6 minuta, por një episod i rëndë ka ndodhur me Keylor Navas. Ish-portieri i Realit u godit nga tifozët vendas me një objekt misterioz dhe ndeshja u ndërpre ëpr disa momente. Pasi mori mjekimin […]

LEXO TE PLOTE