Connect with Us

Në miqësoren Argjentinë-Uruguaj ndodh gjithçka: Sherr, 4 gola dhe spektakël (video)

Sport

Në miqësoren Argjentinë-Uruguaj ndodh gjithçka: Sherr, 4 gola dhe spektakël (video)

Publikuar

-

Argjentina dhe Uruguaj u përballën në një miqësore në Tele-Aviv, ku nuk munguan golat, tensionet dhe spektakli. Në minutën e 33′, ishte Edinson Cavani që dërgoi topin në rrjetë pas një aksioni model dhe super asistit të Suarezit. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë.

Edhe pse ishte ndeshje miqësore, nuk munguan as tensionet, siç ishin ato mes Cavanit dhe Messit. Dy yjet u kapën me fjalë mes tyre gjatë lojës, por situata u tensionua në pushimin e ndeshjes dhe u desh ndërhyrja e Godin dhe bashkëlojtarëve të tjerë të qetësohej situata. Siç duket dhe nga pamjet, Messi i drejtohet Cavanit me fjalët: “Kur të duash!” Kjo për shkak se Cavani i ka thënë fillimisht ylli argjentinas që do të ketë sherr.

Në minutën e 62′, Messi kroson në mënyrë perfekte nga goditja e dënimit dhe Aguero dërgon topin me kokë në rrjetë.

Në minutën e 68′, Suarez “kopjon” Messin dhe dërgon topin në rrjetë nga goditja e dënimit.

Në minutat e fundit, Argjentina barazoi rezultatin 2-2 me Leo Messin, i cili u tregua i saktë nga penalltia. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Publikuar

-

Nga

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me portierin, teksa i tha se “jam juventin i vjetër”. Portieri bardhezi iu kthye duke i thënë dhe se “e di, kam pasur një kuzhinier shqiptar në Koverçiano (qendra e […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Publikuar

-

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi kuqezi i gjendur brenda zonës së rreptësisë, topin e ardhur nga goditja e këndit e dërgoi në rrjetë. Në minutën e 76′ dërgoi sërish topin në rrjetë, këtë hera […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Tërmeti në Shqipëri/ Në kampionatin rumun bëjnë gjestin e madh

Publikuar

-

FCSB (ish Steaua Bucurest) dhe Gaz Metan po përballen mes tyre në Rumani prej orës 19:30. Kjo ndeshje ka nisur me një surprizë për shqiptarët, pasi në fillim të takimit është hapur një pankartë me mbishkrimin “Lutu për Shqipërinë”, në anglisht. Lojtarët e të dyja ekipeve e mbajtën atë dhe pozuan me njëri-tjetrin, në shenjë […]

LEXO TE PLOTE