Connect with Us

Një finale dramatike, Brazili shpallet kampion i botës

Sport

Një finale dramatike, Brazili shpallet kampion i botës

Publikuar

-

Brazili ka mundur Meksikën në një finale dramatike dhe është shpallur Kampion i Botës për U-17. Kombëtarja e “Selecaos” ngriti lart trofeun në kompeticionin e zhvilluar në vendin e saj.

Djemtë brazilianë kanë shkëlqyer në këtë kampionat botëror, edhe pse në finale vuajtën shumë ndaj Meksikës dhe fituan vetëm në fund. Meksikanët kaluan në avantazh në minutën e 66’ me anë të Bryan Gonzalez, në minutën e 83′ brazilianët barazojnë shifrat me Kaio Jorge.

I gjithë stadiumi në këmbë për të mbështetur kombëtaren e tyre dhe në minutën e fundit shtesë vjen goli i avantazhit dhe i fitores së madhe nga Lazaro. Franca mbylli podiumin në këtë botëror, pasi mposhti në finalen e vogël për vendin e tretë 3-1 Holandën. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: