Connect with Us

Zbulohet shkaku i vërtetë/ Ja pse Mbappe nuk luajti asnjë minutë ndaj Shqipërisë

Sport

Zbulohet shkaku i vërtetë/ Ja pse Mbappe nuk luajti asnjë minutë ndaj Shqipërisë

Publikuar

-

Franca fitoi mbrëmë 0-2 ndaj Shqipërisë në ndeshjen e parë në stadiumin e ri “Air Albania Stadium”, por të fundit për eliminatoret e Euro 2020. Në formacionin plot me yje të Francës ra në sy mungesa e Kylian Mbappe, i cili në fakt ishte projektuar titullar për këtë ndeshje, por nuk luajti asnjë minutë.

Mediat franceze zbulojnë arsyen e vërtetë që e detyroi yllin 20-vjeçar të qëndronte gjatë gjithë ndeshjes në pankinë. Mbappe është prekur nga një sindromë virale sapo ka mbërritur në vendin tonë dhe ka qenë me temperaturë. Stafi mjekësor në fund ka vendosur që ai të mos luajë, për të mos nderlikuar gjendjen shendetësore të tij. Mbappe mungoi edhe në përballjen e parë në Paris për shkak dëmtimi, aty ku Franca fitoi 4-1. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Milani fitoi në fund, Ibrahimovic vendos rekord të frikshëm

Publikuar

-

Fitorja dramatike 3-2 e marrë nga Milan-i kundër Udinese-s ka qenë historike për Zlatan Ibrahimovic. Suedezi është bërë lojtari më i shpejtë që ka arritur 150 fitore në Serinë A, duke thyer rekordin e ish-shokut të skuadrës tek Inter, Esteban Cambiasso. 222 ndeshje i kanë mjaftuar Ibrës, ndërsa argjentinasit i janë dashur 230. Zlatan duhet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ky është Milani që duan tifozët/ Përmbysje spektakolare ndaj Udineses

Publikuar

-

Milani fiton në frymën e fundit. Udinese u mundua të surprizonte, por në fund kuqezinjtë triumfuan me shifrat 3-2. Nisje e keqe, por kuqezinjtë në shtesë ia dolën të gëzojnë dhe të marrin tre pikët, që vlejnë shumë në rrugëtimin e tyre. Në minutën e gjashtë. Portieri Gigio Donnarumma e teproi me një dalje nga […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Mediat spanjolle e japin lajmin e madh: Rey Manaj do udhëheqë sulmin e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj pritet të lërë brenda këtyre ditëve Albaseten, për të kaluar në ekipin e dytë të Barcelonës. Lushnjari ka spikatur në “La Liga 2” dhe ka rënë në sy të drejtuesve katalanas si një opsion i mirë për sulmin. Duhet të themi se në këtë kalim Manajn e ka ndjekur edhe fati. Mediet spanjolle […]

LEXO TE PLOTE