Connect with Us

Brazili rikthehet te fitorja, spektaktli dhe golat e bukur (video)

Sport

Brazili rikthehet te fitorja, spektaktli dhe golat e bukur (video)

Publikuar

-

Pas disa zhgënjimeve në ndeshjet e fundit, Brazili më në fund është rikthyer te fitorja. Djemtë e tite fituan 3-0 ndaj Koresë së Jugut, miqësore e luajtur në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.

Ishte ylli i Milanit, Lucas Paqueta që zhbllokoi rezultatin duke dërguar topin me kokë në rrjetë në minutën e 8′, pas asistit të Renan Lodi.

Ndërsa në minutën e 35′, Coutinho dyfishoi rezultatin me një supergol nga goditja e dënimit.

Në minutën e 59′ ishte mbrojtësi i Juves, Danilo, i cili dërgoi topin në rrjetë pas një goditjeje të fortë me të mjatën.

Rezultati mbeti i pandryshuar deri në fund. Tre golat e këtij takimi mund t’i ndiqni në videot më poshtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris. Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Publikuar

-

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo, që shfuqizuan golin e Cristiano Ronaldos që në minutën e 25-të. “Zonja e Vjetër” e nisi më mirë takimit, duke dominuar në qarkullim topi dhe në raste të krijuara. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Nga

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A. Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Sistemi VAR në Superiore, Jareci: Ja çfarë e pengon

Publikuar

-

Nga

Në pritje të vënies në funksion të teknologjisë VAR, shefi i arbitrave pranë FSHF, Sokol Jareci është shprehur se Shqipëria është e gatshme për ta aplikuar por problem mbetet infrastruktura. Në një prononcim për TemA Tv, Sokol Jareci, u shpreh se shumica e stadiumeve shqiptare nuk i plotësojnë kriteret për të aplikuar sistemin VAR. Jareci […]

LEXO TE PLOTE