Connect with Us

Eldorjan Hamitit i ndodh e papritura në Sllovaki-Gjeorgji, plas sherri gjatë ndeshjes

Sport

Eldorjan Hamitit i ndodh e papritura në Sllovaki-Gjeorgji, plas sherri gjatë ndeshjes

Publikuar

-

Eldorjan Hamitit duket se nuk i ndahen sherret në fushën e lojës. Teksa e pësoi vitin e kaluar nga presidenti i Kamzës, këtë herë ai ishte spektator, madje në një sherr që ndodh edhe në arenën europiane.

Hamiti, ishte arbitër kryesor në takimin e 21-vjeçarëve, mes Sllovakisë dhe Gjeorgjisë, dhe asistentë kishte Nertil Bregasin e Denis Agarajn, ndërsa i katërt ishte gjyqtari Kreshnik Cjapi.

Takimi përfundoi me fitoren 3-2 të sllovakëve, por pati edhe momente tensioni. Lokoshvili u ndëshkua me të kuq te gjeorgjianët në minutën e 40-të nga Hamiti, që mori të dytin e verdhë, në momentin që takimi ishte 1-1.

Kjo bëri që sllovakët të shënonin 2 herë në pjesën e dytë. Por, në fundin e lojës, edhe sllovakët u ndëshkuan me karton të kuq, dhe u vu barazia numerike në fushë.

Në minutat shtesë, pati edhe një përplasje mes dy pankinave, me lojtarët e stafin që nuk i mbajtën nervat, teksa takimi ishte i hapur deri në fund.

Nga ky sherr, Hamiti nxorri me të kuq edhe dy lojtarë të tjerë te Gjoergjia, dhe një tek Sllovakia. Gjeorgjia shënoi edhe golin e dytë, por vetëm 3-2. Në fund, Hamiti nxorri 5 të kuq e 9 të verdhë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: