Connect with Us

Igli Tare kapet ngushtë, duhet të largojë nga skuadra shqiptarin në merkaton e janarit

Sport

Igli Tare kapet ngushtë, duhet të largojë nga skuadra shqiptarin në merkaton e janarit

Publikuar

-

Igli Taren e pret një punë e madhe në javët në vijim. Drejtuesi shqiptar i Lacios duhet të mendojë këtë radhë jo për të afruar futbollistë, por për të larguar ata që praktikisht po marrin rrogën pa dhënë kontributin e tyre në klubin bardhekaltër e janë plotësisht jashtë planeve të trajnerit Inzagi.

Një prej tyre është shqiptar dhe ka rezultuar një nga zhgënjimet e merkatos për drejtuesin i cili rrallëherë gabon.

“Corriere Dello Sport” tregon se puna kryesore e Tarës do të jetë të gjejë një sistemim për Tiago Kasasola dhe Djavan Anderson, të dy futbollistë për të cilët nuk ka vend në ekip. Huazim apo shitje ka pak rëndësi për këta futbollistë që janë afruar si emra të perspektivës.

Edhe Xhozef Minala nuk gjen hapësira, as në klubet ku është dhënë huazim e për momentin po stërvitet e luan me ekipin e të rinjve të Lacios, si lojtar jashtë kuote.

Ndërkohë, sapo është kthyer në skuadër nga dëmtimi Riza Durmishi e për të Tare duhet të gjejë sa më parë një blerës. Mbrojtësi shqiptar që përfaqëson Danimarkën në arenën ndërkombëtare, i kushtoi 7 milionë euro Lacios e deri tani ka rezultuar një investim i gabuar, Tare duhet t’i gjejë një sistemim duke menduar se si të rikuperojë sa më shumë nga kjo shifër e shpenzuar për mbrojtësin.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: