Connect with Us

Ish-trajneri i Barcelonës rikthehet te Spanja/ Shpërthen Casillas: Jemi një vend qesharak

Sport

Ish-trajneri i Barcelonës rikthehet te Spanja/ Shpërthen Casillas: Jemi një vend qesharak

Publikuar

-

Në maj të këtij viti, Luis Enrique dha dorëheqje nga Spanja për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore të së bijës, e cila ndërroi jetë në gusht. Tani, ish-trajneri i Barcelonës do të rikthehet sërish në krye të Spanjës dhe zyrtarizimi pritet të bëhet gjatë ditës së sotme.

Largimi i trajnerit aktual Roberto Moreno dhe rikthimi në krye të Spanjës, i Luis Enrique, ka shkaktuar jo pak pakënaqësi dhe reagime të mëdha. I pari që ka reaguar publikisht kundër këtij vendimi është portieri legjendar spanjoll, Iker Casillas, i cili shkruan në Twitter:

“Jemi një vend qesharak. Hajt rroftë Spanja!” /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: