Connect with Us

Platini këshillon Juventusin që të blejë këtë lojtar/ Ai është i përsosur

Seria A

Platini këshillon Juventusin që të blejë këtë lojtar/ Ai është i përsosur

Publikuar

-

Kylian Mbappe do të ishte transferimi i përsosur për Juventusit sipas Michel Platinit, mirëpo legjenda e bardhezinjtë dyshon se kampioni i Serisë A do të mundë ta përballojë transferimin e yllit të Paris Saint-Germainit në aspektin financiar.

“Mbappe mund të jetë ylli i futbollit botëror për 10 vitet e ardhshme. Do t’ia sugjeroja atë çdokujt. Nuk e di nëse Juventusi mund ta transferojë atë për momentin dhe do të jetë edhe më e vështirë në të ardhmen, për shkak se vlera e tij do të rritet. Por, ia vlen të bësh çmenduri për atë djalosh, është i përsosur”, tha ish kreu i UEFA-s dhe legjenda e Francës dhe Juventusit, Michel Platini.

Duke parë interesimin shumë të madh të Realit dhe klubeve të tjera, PSG po nxiton të rinovojë më djaloshin francezin dhe t’i vendosë atij një klauzolë largimi prëj 400 milionë eurosh, shifër e paarritshme nga asnjë ekip. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: