Connect with Us

Shpërthen Sinemati: I japim 600 mijë euro trajnerit dhe ai barazon me Andorrën

Kombëtare

Shpërthen Sinemati: I japim 600 mijë euro trajnerit dhe ai barazon me Andorrën

Publikuar

-

Opinionisti sportiv, Gëzim Sinemati, nuk i kurseu kritikat ndaj drejtuesve të Kombëtares dhe jo vetëm, në sfidën e inaugurimit të stadiumit të ri “Air Albania. I ftuar i përjavshëm në studion e emisionit “Procesi Sportiv”, Sinemati preku edhe çështjen e trajnerit, duke deklaruar:

“Nuk besoj të ketë ngelur njeri pa e parë hapjen. Mos flasim me superlativa. Stadiume më të bukura se tonët janë bërë. Ne duhet të gëzohemi me ato që kemi pasur. Ky që erdhi është diçka më ndryshe. Ky është përjetim personal. Është hipokrizi të thuash që kam shëtitur gjithë botën dhe stadium si ky nuk kam parë. Është një stadium i mirë, që ka problemet e veta dhe akoma s’ka mbaruar. T’i themi faleminderit UEFA-s. “Qemal Stafa” nuk është nevojtore. Është “Uembli” i futbollit shqiptar. Aty është bërë historia.

Deri tani ky stadium akoma nuk ka dhënë atë që pret historia e futbollit shqiptar. Ai që iku është kombi jonë në futboll. Në ndeshjen e parë kemi lënë nam. Në stadium kanë qenë jo njerëzit e futbollit. Ne merremi vetëm me dritat dhe fishekzjarrët, nuk themi që njerëzit kanë blerë çmimet më të shtrenjta në Europë dhe kur vjen puna për Kombëtaren, kjo është më e lira në fushë.

Në fillim, kur u hodh shorti e thamë jemi më mirë se Turqia, pastaj thamë do kalojmë Islandën e tani në fund mbetet stadiumi ajo që kemi fituar. Unë them se ishte stadium i ri e lojë e vjetër.

Pse e paguajmë kaq shtrenjtë trajnerin e huaj? Nuk e kuptojmë nëse është vlera reale. Panuci bënte eksperimente, De Biazi ishte rekordmen eksperimentesh, nuk e di ende se si bëhet këtu. Këtu dështon me Andorrën, i japin 600 mijë euro. Si pretendojmë ne që lojtarët të luajnë mirë me Francën kur neglizhuan dhe nuk dhanë as minimumin me Andorrën ”, u shpreh Sinemati

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: