Connect with Us

Shqiptarët i vërshëllyen himnin, “ylli” i Francës reagon ashpër me deklaratën e tij

Kombëtare

Shqiptarët i vërshëllyen himnin, “ylli” i Francës reagon ashpër me deklaratën e tij

Publikuar

-

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar. Sigurisht, ndjesia e ngatërrimit të himnit të Shqipërisë në “Stade De France” ka krijuar edhe irritimin e shqiptarëve në përballjen e fundit në grup.

Për këtë, Sisoko nuk ka ngurruar ta quajë turp, edhe pse është po ai vetë që jep argumentet pse pritej diçka e tillë. “Është e turpshme që të vërshëllehet himni në atë mënyrë.

Megjithatë, pas asaj që ndodhi në Francë, teksa himni i Shqipërisë u ngatërrua me një tjetër, e prisnim që të ndodhte. U bë një ndeshje e vështirë, por ia dolëm që të merrnim fitoren”, ka deklaruar Musa Sisoko për mediat franceze.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: