Connect with Us

Bayerni nuk heq dorë nga zakoni i vjetër, gjen pasardhësin e Neuer te rivalët e mëdhenj

BundesLiga

Bayerni nuk heq dorë nga zakoni i vjetër, gjen pasardhësin e Neuer te rivalët e mëdhenj

Publikuar

-

Konsiderohet si portieri me një të ardhme të ndritur jo vetëm në gjermani por edhe më gjerë.

Ky mund të jetë sezoni i fundit që Alexander Nubel luan me Schalken. Nubel konsiderohet si pasuesi i Manuel Neuer jo vetëm si portier i Bayern Munchen por edhe në Kombëtaren e Gjermanisë. 23-vjeçari është në vitin e fundit të kontratës me klubin nga Gelsenkirchen, ndërkohë që prej kohësh ai e ka shprehur hapur dëshirën për të qenë pjesë e bavarezëve.

Bayerni duke qenë një supermaci ekonomike në futbollin gjerman është gjithmonë skuadra që i “vjedh” lojtarët më të mirë ekipeve konkurrente në Bundesligë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Fitore shprese/ Derbi i shqiptarëve në Bundesligë fitohet nga Gjasula

Publikuar

-

Werder Bremen-Paderborn ishte ndeshja e fundit e javës së 14-të të Bundesligës. Ndeshja u mbyll 0-1 për miqtë, pas një goli të shënuar vetëm në minutën e 90′ nga Michel. Në këtë ndeshje, që ndryshe mund ta quajmë edhe si derbi i shqiptarëve ishin përballë, Milot Rashica për Bremenin dhe Klaus Gjasula për Paderbornin. Rashica […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Kovac iu jep fund pushimeve/ Ish-trajneri i Bayernit do të marrë drejtimin e gjigantit të Europës

Publikuar

-

Niko Kovac është gati të rikthehet në punë, pas shkarkimit nga stoli i Bayernit rreth një muaj më parë. Goal.com zbulon se Kovac është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e Arsenalit, pas shkarkimit të Unai Emery. “Topçinjtë” përkohësisht drejtohen nga një trajner i përkohshëm, suedezi Freddie Ljungberg, ndërsa shumë shpejt do të emërohet trajneri […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Është vetëm 32 vjec dhe mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann, ka pranuar se do të dëshironte që një ditë të drejtonte Barcelonën. 32 vjeçari është një nga trajnerët e rinj më të vlerësuar, pas rezultateteve të arrituara me Hoffenheim dhe këtë sezon me Leipzigun. “Unë e kam thënë shumë herë: Barcelona është një qyteti i bukur, një klub i mirë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Neuer shpërthen pas humbjes së radhës së Bayernit/ Po rrezikojmë shumë

Publikuar

-

Manuel Neuer ka reaguar ashpër pas humbjes së djeshme të Bayernit 2-1 në transfertë ndaj Gladabach. Tani bavarezët gjenden 7 pikë larg të vendit të parë, që mbahet pikërisht nga ekipi që i mundi dje. Pas humbjes së djeshme, i pari që ka reaguar ka qenë Manuel Neuer. Portieri gjerman kritikoi shokët e skuadrës së […]

LEXO TE PLOTE