Connect with Us

Deri tani kanë qenë katastrofë, ja 10 lojtarët që kanë dështuar këtë sezon

Sport

Deri tani kanë qenë katastrofë, ja 10 lojtarët që kanë dështuar këtë sezon

Publikuar

-

Pasi kanë kaluar mbi 10 javë në 5 ligat kryesore të Europës, mund të përcakëtojmë futbollistët që janë në një formë të mirë këtë sezon dhe ata të tjerët që i kanë zhgënjyer të gjithë me paraqitjet e tyre.

Sport Mail ka bërë një listë me lojtarët me paraqitjet më të dobëta të këtij sezoni nga të gjitha ekipet e pesë ligave kryesore. Bëhët fjalë për emra të njohur, lojtarë me peshë në ekipet e tyre, lojtarë të super paguar, lojtarë që kanë kushtuar 120 milionë euro dhe u transferuan me shumë bujës gjatë verës së fundit.

Më poshtë po ju njohim me listën e plotë:

10- Alexis Sanchez – Inter

9- Antoine Griezmann – Barcelona

8- Bertrand Traore – Lyon

7- Fabio Quagliarella – Sampdoria

6- Hirving Lozano – Napoli

5- Iago Aspas – Celta Vigo

4- Krzysztof Piatek – AC Milan

3- Luka Jovic – Real Madrid

2- Myziane Maolida – Nice

1- Philippe Coutinho – Bayern Munich

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka shpërthen keq ndaj Braçes: O kone lehi shefit tënd, janë 20 mijë vetë që jetojnë me sportin

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit pasi krizës që ka shkaktuar koronavirusi. Akuzave ndaj klubeve për informalitet dhe ndaj FSHF-së për shpenzimin e 8 milionë eurove për ndërtimin e zyrave të saj, Duka ashpërsoi gjuhën ndaj Braçes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Safet Gjici shigjeton Edi Ramën: Është tifoz i Partizanit, ja pse nuk iu kam dhënë rrogat lojtarëve

Publikuar

-

Nga

Futbolli në Shqipëri është pezulluar prej afro 1 muajsh, per shkak të situatës së jashtëzakonshme nga Koroanvirusi. Qeveria konfirmoi se nuk do të ketë ndihma për lojtarët dhe trajnerët dhe kjo është tema më e disktuar kohët e fundit. Lidhur deklaratat e Ramës apo edhe çështjen e pagave ka folur edhe presidenti i Kukësit, Safet […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sporti shqiptar në zi/ Humb betejën me koronavirusin ish-trajneri i boksit

Publikuar

-

Nga

Skënder Kurti, i cili prej disa ditësh ishte në betejë me virusin Covid-19, nuk ja ka dalë dhe sot ka ndërruar jetë. Ish-trajneri i Kombëtares së boksit pësoi rreth dy javë më parë vdekne klinike, ndërsa mbahej në jetë falë aparaturave, por sot Kurti ka ndërruar jetë në moshë 61-vjeçare Sporti shqiptar humbet një figurë […]

LEXO TE PLOTE