Connect with Us

Mourinho nis direkt nga merkato te Tottenham, kërkon yllin e madh të Realit

La Liga

Mourinho nis direkt nga merkato te Tottenham, kërkon yllin e madh të Realit

Publikuar

-

Jose Mourinho është tashmë trajner i Tottenham Hotspur. Portugezi u zyrtarizua sot në krye të klubit londinez, ndërkohë që kanë nisur mënjeherë zërat rreth merkatos.

“Special One” shihet si njeriu ideal për të kthyer dinjitetin te nënkampionët e Europës dhe puna e tij nis nga përforcimet.

Emra të shumtë besohet të jenë në listën e Mourinho, ndër të tjera edhe ai i Gareth Bale. Sulmuesi i Realit të Madridit ka dalë jashtë planeve të Zinedine Zidane, që shpreson ta largojë sa më shpejtë të jetë e mundur.

Tottenham duket më e interesuar tashmë, me Mourinho që e njeh mjaft mirë aftësinë e Bale dhe do të tentoj të bëj çmos për ta rikthyer sërish aty ku u bë i njohur, në “Tottenham Hotspur Stadium”.

Shifrat për blerjen e tij nuk dihen ende, por besohet se Reali nuk do të heq dorë nga Mister “100 milionëshi” për më pak se 80 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: