Connect with Us

Provokim i rëndë nga uebsajti i njohur sportiv, paraqet Kosovën si pjesë të Serbisë (foto)

Sport

Provokim i rëndë nga uebsajti i njohur sportiv, paraqet Kosovën si pjesë të Serbisë (foto)

Publikuar

-

Një nga uebsajtet më të mëdha në fushën e futbollit, Goal.com, ka publikuar një hartë, që ka ngjallur kritika të mëdha, në rrjetin social Facebook.

Kosova është listuar si pjesë e Serbisë. Kombëtarja “dardane” u bë ndër temat kryesore në botën e futbollit me arritjet dhe paraqitjet e saj në Ligën e Kombeve dhe në kualifikuese për Kampionatin Europian 2020. Mirëpo, Goal.com nuk i merr parasysh këto arritje të Kosovës.

“Euro 2020 po formësohet mirë. Cilët janë të preferuarit tuaj?”, shkroi faqja zyrtare e Goal.com, mbi fotografinë ku shfaqen 20 Kombëtaret që e kanë siguruar një vend për në EURO 2020. Kjo foto është kontestuar ashpër nga të gjithë shqiptarët të cilët nuk mund të pranojnë që një shtet i pavarur të përfaqësohet me një flamur të një kombi tjetër.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: