Connect with Us

Skënder Gega bëhet me ekip të ri, ja kur do prezantohet

Sport

Skënder Gega bëhet me ekip të ri, ja kur do prezantohet

Publikuar

-

Ish-trajneri i Partizanit, Skënder Gega do të prezantohet ditën e hënë te skuadra jordaneze e Al Ramtha. Lajmi është konfirmuar nga Arsim Thaçi, i cili do të jetë dhe ndihmësi i Gegës në këtë aventurë të re. Në një prononcim për “insportin”, Thaçi, i cili së fundmi ka drejtuar Flamurtarin e Prishtinës, u shpreh:

“Po, kam arritur marrëveshje me klubin Al Ramtha. Skënder Gega do të jetë menaxher teknik, ose ndryshe trajneri i parë,  ndërsa unë jam numri dy i pankinës të Al Ramtha. Të hënë do të prezantohemi para mediave. Arritjen e marrëveshjes e ka bërë të mundur menaxheri i trajnerit të njohur shqiptar, Besnik Hasit, Ilir Halili, por mua fillimisht më ka ftuar Gega që të jem pjesë e stafit të tij”, u shpreh Thaçi.

Mësohet gjithashtu se Gega në stafin e tij do ta ketë edhe trajnerin e portierëve, Florian Ristani, me të cilin ka punuar së bashku te Partizani.

Al Ramtha është klub që militon në elitën e futbollit jordanez dhe është fitues i dy titujve kampionë në vitet 1981-1982. Në këtë sezon Al Ramtha renditet në pozitën e tetë me 23 pikë pas 22 ndeshjeve të zhvilluara.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Edi Reja zbarkon në Shqipëri, zbulohet plani i tij i radhës

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, është në T ranë. Arsyeja e kësaj vizite të italianit ka qenë nisja e punës për një platformë të tijën në lidhje me ekipet kombëtare. Dje, trajneri i kuqezinjve, së bashku me stafin e tij teknik janë vendosur në një nga sallat e Federatës Shqiptare të Futbollit, për të diskutuar, […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Trajneri nuk e futi në lojë, yllin e Milanit e kap ankthi dhe përfundon në spital

Publikuar

-

Lënia në stol e sulmuesit brazilian Lucas Paqueta në ndeshjen që Milani fitoi 3-2 ndaj Udinese (fundjavën e kaluar) ka krijuar probleme shëndetësore të lojtari. Sipas “La Republica”, 22-vjeçari ka kaluar momente paniku dhe ankthi. Për këtë arsye, fillimisht ai është vizituar nga stafi mjekësor i Milanit, menjëherë pas ndeshjes, në mjediset e stadiumit “San […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shënoi gol me dorë, Mbappe bën reagimin epik (video)

Publikuar

-

Kylian Mbappe arriti që të siguroi finalen e Ligës në Francë pasi ekipi i Psg mposhti në transfertë Reims me rezultatin 0-3. Përtej fitores së klubit parizien ajo që ra në sy ishte një veprim i Mbappes. Sulmuesi francez gjatë një rrëmuje në zonë tentoi ta arrijë topin, ndërkohë që rrëzohet nga mbrojtësi i Reims […]

LEXO TE PLOTE