Connect with Us

Zyrtare: Mourinho emërohet trajner i klubit të madh anglez

Premier Liga

Zyrtare: Mourinho emërohet trajner i klubit të madh anglez

Publikuar

-

Pas shkarkimit të Mauricio Pochettinos, Tottenhami ka zyrtarizuar në orët e para të mëngjesit të sotëm trajnerin e ri dhe ai është Jose Mourinho.

Portugezi ka nënshkruar deri në fund të sezonit 2022-2023 me klubin londinez.

Tottenham do të jetë klubi i tretë anglez që drejton Mourinho në karrierën e tij, pas Chelseas dhe Man. United.

Aktualisht Tottenhami është në vendin e 14-të në Premierleague dhe thuajse i kualifikuar për fazën tjetër të Champions League. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Arsenal-Brighton/ Xhaka e nis nga minuta e parë, Mustafi nuk duket gjëkundi

Publikuar

-

Arsenali do të presë Brighton në “Emirates” në ndeshjen e fundit të javës së 15-të në Premier League. Trajneri i përkohshëm, Fredrik Ljungberg, i ka besuar një vend titullari granit Xhakës. Përsa i përket Shkodran Mustafit, ai nuk është as në stol. Arsenali ka 7 javë pa fitore dhe momentalisht renditet në vendin e 10-të, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Klopp dhe Liverpool bëjnë dëmin e radhës/ Shkarkohet trajneri i njohur

Publikuar

-

Humbja e Evertonit 5-2 në derbi mbrëmë ndaj Liverpoolit i ka kushtuar shtrënjtë trajnerit portugez Marco Silva. Klubi anglez ka shkarkuar pak më parë trajnerin portugez për shkak të rezultateve të dobëta. Në fillim të sezonit nisur edhe nga merkato që u bë gjatë verës, pritshmëritë ishin të mëdha, por momentalisht Evertoni renditet në vendin […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Alarmohen ekipet e mëdha, djaloshi i më i kërkuar në Europë mund të blihet për vetëm 17 milionë euro

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij sezoni në Champions League dhe jo vetëm. 19-vjeçari norvegjez ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha pas paraqitjeve fantastikë që ka bërë këtë sezon. Sazlburgu e transferoi në verë nga Molde për 8 milionë euro, ndërsa vlera e kartonit të tij tani ka shkuar 60 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

I surprizoi të gjithë/ Mourinho me gjest fantastik pas humbjes nga Man. Utd

Publikuar

-

Jose Mourinho u rikthye mbrëmë në “Old Trafford”, por këtë herë si kundërshtar. Ish-ekipi i tij i shkatkoi portugezit humbjen e parë portugezit, i cili tani drejton Tottenham. “Djajtë e Kuq” fituan 2-1 ndaj “Gjelave të Londrës”. Mourinho, i cili nuk njihet si një person që i përjeton lehtë humbjet, pas përfundimit të ndeshjes të […]

LEXO TE PLOTE