Connect with Us

E zbulojnë legjendat/ Ja si përgjigjej Ronaldo kur i thoshin se Messi është më i mirë se ai

Sport

E zbulojnë legjendat/ Ja si përgjigjej Ronaldo kur i thoshin se Messi është më i mirë se ai

Publikuar

-

Peter Crouch, Harry Redknapp dhe Martin Keown janë takuar në Londër me rastin e eventit të “Sportsmail”, “A Pint with Piers”, për të folur mbi futbollin. Në biseda, natyrisht, të tre debatuesit janë pyetur se cili është më i mirë, Cristiano Ronaldo apo Leo Messi. Në moment, Crouch, ish-sulmues i Anglisë (2005-2010), zbuloi përgjigjen e vetë yllit portugez, që ua ktheu shokëve të tij te Manchester United, kur e ngacmuan duke i thënë se argjentinasi ishte më i mirë se ai: “E bëmë plan me disa prej lojtarëve të Manchester United dhe vendosëm t’i thonim Ronaldos se Messi ishte më i mirë se ai, për ta provokuar e mësuar përgjigjen. Dhe ai tha: Po, por Messi nuk duket ky”.

Redknapp, nga ana tjetër, anoi qartësisht nga më i miri: “Unë jam për Ronaldo, ai qëndron mbi Messi. I dua të dy, por jam për Ronaldo. Aty është edhe Maradona, Pele… George Best ishte një gjeni. Unë jam një admirues i madh i George Best, por kur shikon Ronaldo, atë që ka bërë në skenën botërore… Ai ka fituar gjithçka dhe është thjesht mahnitës”. Crouch iu përgjigj: “Unë admiroj mentalitetin dhe vendosmërinë tuaj. Por, nëse po flisni për futbollistë të talentuar, nuk ka asnjë krahasim me Messi”.

Keown shtoi: “Unë jam për Messi. Për shkak të mënyrës si luan dhe “fantazmave” të lojtarëve të mëparshëm, mendoj se Messi do ta konfirmojë veten edhe tani, pak si Ryan Giggs në fund të karrierës së tij. Unë nuk mendoj se Ronaldo mund ta bëjë këtë”. Por, Redknapp vazhdoi ta mbronte portugezin: “Ronaldo është një profesionist i jashtëzakonshëm. Thonë se ai largohet i fundit nga stërvitja çdo ditë. Edhe unë mendoja se Messi bënte të njëjtën gjë, por takova dy trajnerë, që kanë punuat te Barcelona me të. Ata më thanë se ishte një makth për Guardiolën, se nuk stërvitej shumë, se godiste dy topa dhe largoej. Nuk mund ta besoja”. /Telesport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: