Connect with Us

Hazard tregon besnikërinë e tij, ja arsyeja e vërtetë pse refuzoi ofertën e majme të PSG-së

La Liga

Hazard tregon besnikërinë e tij, ja arsyeja e vërtetë pse refuzoi ofertën e majme të PSG-së

Publikuar

-

Sulmuesi i Real Madridit, Eden Hazard, ka pranuar se kur ishte pjesë e Chelseas ekipii i PSG-së e ka kërkuar gjithmonë me ngulm. Belgu ka refuzuar duke dashur gjithmonë të kalonte te skuadra e Real Madridit. Ai nuk ka menduar asnjëherë kalimin te skuadra kampione e Francës dhe për shkak të Lilles.

Hazard e ka shprehur dhe njëherë dashurinë e tij për ish-klubin e tij duke treguar se PSG e ka refuzuar disa herë. “Ata janë munduar shpesh që të më bindin, por nuk kthehem në Francë. Nëse kthehem një ditë mund ta bëj vetëm për Lillen. Gjithmonë i kam thënë jo PSG.

“Isha i qartë se nëse kthehesha duhet ta bëja vetëm për Lille”, – tha belgu për L’Equipe.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Video: VAR-i i bën gjëmën Barcelonës/ Nuk i jep penalltinë e pastër

Publikuar

-

Barcelona nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 në San Sebastian ndaj Real Sociedad për javën e 17-të të La Ligës. Rezultati i takimit mund të kishte përfunduar ndryshe, nëse arbitri dhe VAR do të ishin treguar të vëmendshëm në fund të ndeshjes. Në minutat e fundit, Pique u pengua në mënyrë të qartë brenda […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona ngec sërish në fushën e mallkuar/ Buzëqesh Reali

Publikuar

-

Barcelona ka marrë vetëm 1 pikë nga transferta në San sebastian ndaj Real Sociedad. Kjo fushë i është kthyer në makth katalanasve, pasi gjithmonë e kanë të vështirë të fitojnë aty. Vendasit shënuan të parët me Oyarzabal 12′ nga penalltia, Griezmann barazoi shifrat në minuten e 38′. Në fillim të pjesës së dytë katalanasit kaluan […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona mat forcat para El Clasicos/ Valverde aktivizon artilerinë e rëndë

Publikuar

-

Barcelona do të udhëtojë në transfertë për t’u ndeshur me Real Sociedad, për javën e 17-të të La Ligës. Valverde ka hedhur në fushë formacionin kryesor dhe do të kërkojë fitoren për të lënë presionin te Reali, që luan ndaj Valencias. Barcelona dhe Reali udhëheqin La Ligën me pikë të plota, ndërsa të mërkurën do […]

LEXO TE PLOTE