Connect with Us

Ia kalon edhe Messit me Ronaldo/ Man. United ble yllin e ri të futbollit për 75 milionë euro

Premier Liga

Ia kalon edhe Messit me Ronaldo/ Man. United ble yllin e ri të futbollit për 75 milionë euro

Publikuar

-

Është padyshim një nga talentet më premtues sot në botë. Sulmuesi i Red Bull Salzburg, Erling Braut Haaland me golat e tij ka thyer dhe rekorde të rëndësishme në Champions League.

Klube si Arsenal, Juventus apo Bayern Munich kanë shfaqur interes për talentin norvegjez, ndërkohë ekipi I cili ka avancuar më shumë në bisedime me lojtarin dhe klubeve është Manchester United. Klubi anglez e kanë ndjekur talentin Haaland që në kohën kur ai shpërtheu tek Molde dhe në vëzhgim nga ana e Solskjaer ka qenë që prej 2017.

Së fundmi në Angli kanë nisur “ethet” e merkatos dhe djajtë e kuq lidhen ngushtë me një transferim të sulmuesit për shifrën e 75 milion eurove. Një shifër e lartë por duke parë karakteristikat e nordikut mund të përkthen si një garanci për të ardhmen tek “djajtë e kuq”. Aktualisht Haland disponon shifra të cilat nuk i kanë arritur as Ronaldo e Messi në të njëjtën moshë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE