Connect with Us

Thonë se është penduar që refuzoi Barçën, flet 75 milionëshi i Juves

Seria A

Thonë se është penduar që refuzoi Barçën, flet 75 milionëshi i Juves

Publikuar

-

Barcelona dhe Juventus rivalizuan gjatë në merkaton e verës për shërbimet e Matthijs De Ligt. Mbrojtësi holandez zgjodhi bardhezinjtë italianë në fund, por aventura e tij në Serie A nuk ka nisur mbarë.

Disa performanca nën nivelin që pritej, ndonjë gabim dhe shumë kritika. Potenciali i 20-vjeçarit nuk vihet në dyshim dhe përshtatja me ekipin e ri kërkon kohën e duhur. Patrick Kluivert, shefi i i sektorit të të rinjve të Barcelonës, u shpreh disa ditë më parë se De Ligt është penduar që zgjodhi Juventusin.

Vetë lojtari ka reaguar në lidhje me fjalët e patriotit të tij në një prononcim për Voetbal Primeur. Qendërmbrojtësi i jep fund dilemave dhe është totalisht i përqendruar për të bërë mirë me “Zonjën e Vjetër”.

“Nuk pendohem që zgjodha Juventusin. Shumë gjëra thuhen dhe shkruhen në lidhje me zgjedhjen time. Nëse flet një person si Kluivert, mund të duket sikur është e vërtetë, por janë vetëm hamendësime të tij“, thekson mbrojtësi i kampionëve të Italisë. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: