Connect with Us

Abazaj: Erdha te Kukësi për titullin, ja çpo ndodh te kjo skuadër

Sport

Abazaj: Erdha te Kukësi për titullin, ja çpo ndodh te kjo skuadër

Publikuar

-

Kristal Abazaj është 100% gati dhe garanton se ndaj Bylisit do të gjejnë edhe fitoren. Kundërshtarin nuk e quan më të “vogël”, por nga ana tjetër thekson se një ekip që do titullin, nuk mund të kapet më te fati apo mungesat. “Dëmtimi që pësova në Lushnjë në 2-3 ditët e para u shoqërua me superdhimbje.

Por shyqyr Zotit jam më mirë dhe çdo gjë ka shkuar sipas planit. Po marr ngarkesë në stërvitje dhe do jem gati me Ballshin. Me të ‘voglat’ kemi lënë pikë, por tani e dimë se Bylisi nuk mund të quhet më i tillë. Ndaj jemi të angazhuar për të fituar. Shumicën e ndeshjes edhe fati nuk ka qenë me ne, pasi lojë kemi zhvilluar dhe raste kemi krijuar.

Nuk i kemi finalizuar ato, por nuk ka qenë mungesë përqendrimi. Siç dihet, kemi pasur mungesa të lojtarëve kryesorë që nga nisja e këtij sezoni, me Laçin kishim 4- 5 mungesa. E megjithatë, një ekip që lufton për kampion, nuk duhet t’i diskutojë mungesat. Edhe lojtarët që nga stoli duhet të bëjnë diferencën.

Siç dihet, në planin personal nuk jam ende në 100% tim, pasi nuk kam bërë as fazë përgatitore. Por as nuk mund të them që Kukësi nuk duhet të presë më shumë prej meje, pasi erdha për të marrë titullin. Pritet shumë nga unë, ndaj do të jap maksimumin”, u shpreh sulmuesi 23-vjeçar për “SuperSport”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: