Connect with Us

Dortmundi bën mrekullinë në pjesën e dytë/ Gjasula dhe ekipi i tij dorëzohen në fund

BundesLiga

Dortmundi bën mrekullinë në pjesën e dytë/ Gjasula dhe ekipi i tij dorëzohen në fund

Publikuar

-

Java e 12-të e Bundesligës është hapur me sfidën mes Dortmundit dhe Paderbornit, që përfundoi 3-3. Pjesa e parë u mbyll në mënyrë të habitshme 0-3 për miqtë, me golat e Mamba 5′, 37′ dhe Holtmann 43′.

Ndryshe nga e para, pjesa e dytë foli vetëm për verdhezinjtë, që në fund arritën të barazonin shifrat dhe të shpëtonin nga humbja në sytë e tifozëve të tyre. Filllimisht ishte Jadon Sancho që shënoi në minutën e 47′, ndërsa dy golat e tjerë erdhën në minutat e fundit. Witsel shënoi golin e dytë në minutën e 85′ dhe në minutat shtesë kapiteni Reus dërgoi topin në rrjetë duke barazuar shifrat 3-3.

Pas kësaj ndeshjeje, Dortmundi renditet përkohësisht në vendin e pestë me 20 pikë, ndërsa Paderboni ku luan dhe Klaus Gjasula renditet në vendin e fundit me 5 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

Nuk i punon më “pistoleta”/ Dështaku i Milanit drejt Bundesligës

Publikuar

-

Një vit më parë i bëri të ëndërrojnë tifozët e Milanit, por nisja e këtij sezoni për polakun Piatek me kuqezinjtë është një dështim total, duke arritur të realizojë vetëm 3 gola në 14 ndeshje. Tashmë, ish-sulmuesi i Genoas mund të largohet nga kuqezinjtë ndoshta që në merkaton e janarit, me Ibrahimovic që është gjithnjë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Pochettino trajneri i ri i Bayernit?/ Klubi gjerman merr vendimin e prerë

Publikuar

-

Pas largimit nga Tottenham, Mauricio Pochettino është ëprfolur shumë për të marrë drejtimin e Bayernit. Bavarezët shkarkuar pak kohë më parë kroatin Niko Kovac, ndërsa tani drejtimi i ekipit i është besuar Hansi Flick, i cili është në rolin e trajnerit të përkohshëm. Sipas “Bild”, nuk do të jetë Pochettino trajneri i ri i Bayernit. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Alarmohen ekipet e mëdha, djaloshi i më i kërkuar në Europë mund të blihet për vetëm 17 milionë euro

Publikuar

-

Erling Haaland është padyshim zbulimi i këtij sezoni në Champions League dhe jo vetëm. 19-vjeçari norvegjez ka tërhequr vëmendjen e shumë ekipeve të mëdha pas paraqitjeve fantastikë që ka bërë këtë sezon. Sazlburgu e transferoi në verë nga Molde për 8 milionë euro, ndërsa vlera e kartonit të tij tani ka shkuar 60 milionë euro. […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Barcelona apo Bayerni?/ Babai tregon të ardhmen e Guardiolës

Publikuar

-

Pep Guardiola u zgjodh si trajneri më i mirë për vitin 2019 nga Federata Katalanase(Catalan FA), por ai nuk ishte prezent për ta tërhequr cmimin. Ndërkohë që spanjolli po udhëhiqte Manchester Cityn në fitoren 4-1 kundër Burnleyt, ishte babai i tij që e mori cmimin për të. Në intervistën e dhënë, pyetja e parë që […]

LEXO TE PLOTE