Connect with Us

Frikë nga shqiptarët e shumtë, ja ku do e zhvendosë Maqedonia ndeshjen me Kosovën

Kombëtare

Frikë nga shqiptarët e shumtë, ja ku do e zhvendosë Maqedonia ndeshjen me Kosovën

Publikuar

-

Maqedonia e Veriut dhe Kosova do të përballen së bashku më 26 mars të vitit 2020 në sfidën e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve. Kjo përballje mund të zhvendoset në Strumicë për shkak të rrezikut të lartë.

Në lidhje me këtë situatë ka folur edhe zëdhënësi për shtyp i federatës maqedonase, Faton Zylbehari, i cili në një pornoncim për “gazetën olle”, u shpreh:

“Shkupi është vendi dhe stadiumi që i plotëson kushtet për ndeshje të këtij niveli. Por, e gjitha varet nga UEFA nëse do ta vlerësojë se ndeshja mund të jetë e rrezikut të lartë. Praktika e ndeshjes me Shqipërinë thotë ashtu. Tani ne vetëm mund të supozojmë. Deri më tash, e gjitha kjo është jo zyrtare”, u shpreh Zylbehari.

Kujtojmë që për shkak të rrezikut të lartë, Maqedonia dy vite më parë luajti kundër Shqipërisë në Strumicë, një stadium me kapacitet rreth 10 mijë tifozë!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: