Connect with Us

Juve nuk e do më, nënkampioni i botës do të transferohet në kryeqytet

Seria A

Juve nuk e do më, nënkampioni i botës do të transferohet në kryeqytet

Publikuar

-

Mario Mandzukic mund të mbetet në Itali edhe pse është drejt largimit nga Juventusi.

Sulmuesi kroat po pret me padurim merkaton e janarit për të nisur një tjetër aventurë në karrierë pasi klubi bardhezi e ka nxjerrë jashtë planeve.

Milan, Manchester United dhe Inter Miami i David Beckham në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë tre opsionet më të përshtatshme për vazhdimin e karrierës, por sëfundmi në skenë për të firmosur me kroatin ka dalë edhe Roma.

Sipas La Republica, verdhekuqtë e shikojnë kroatin Mandzukic si zëvendësuesin ideal të Edin Dzekos në momentet që boshnjaku do të ketë nevojë për pushim ose do të jetë i dëmtuar, një opsion që Mario po e merr në konsideratë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Video: Martinez shkund rrjetën, “gjyshi” i ri i zikaltërve direkt protagonist

Publikuar

-

Interi ka zhbllokuar rezultatin ndaj Cagliarit në minutën e 29′. Ekipi vendas shënoi me të zakonshmin Lautaro Martinez që mori një asist përfekt nga Ashley Young. Argjentinasi goditi fort me kokë dhe përshëndeti rrjetën. Kujtojmë se 35-vjeçari Young vetem këtë javë u zyrtarizua si lojtar i Interit dhe bëhet protagonist që në ndeshjen e parë.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barça i prish punë Interit, hyn në garë për objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

Tabloidi britanik “Indipendent” ka njoftuar për spekullimin më të fundit në merkato. Një lajm që mbi të gjithë trondit klubin e Inter dhe tifozët zikaltër. Kështu, teksa konsiderohet si një transaksion thuajse i kryer ai mes Inter dhe Chelsea-t në lidhje me transferimin e sulmuesit Olivier Giroud, gazeta angleze flet për një ndërhyrje të Barcelonës. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

E bujshme, agjenti më i famshëm i bën Interit dhuratë një super lojtar

Publikuar

-

Situata e Napoli-t dhe veçanërisht ajo e Lorenzo Insigne-s duhet analizuar me kujdes. Mes uljesh dhe ngritjesh, kapiteni i axurrëve ka qenë sigurisht mes më të mirëve deri tani. Megjithatë, pavarësisht kësaj, zërat në lidhje me të ardhmen e tij vazhdojnë të shtohen. Lajmi i fundit e jep lojtarin shumë afër Inter-it. Sipas Corriere dello […]

LEXO TE PLOTE