Connect with Us

Shorti për 4 biletat e fundit në Euro 2020/ Kosova shumë e pafat, ja çiftet e plota

Sport

Shorti për 4 biletat e fundit në Euro 2020/ Kosova shumë e pafat, ja çiftet e plota

Publikuar

-

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kombeve. Shorti ka caktuar edhe se ku do të mbahen finalet në katër divizionit, A,B,C dhe D.

Kosova është në gjysmëfinale të Divizonit D ku do të përballet me Maqedoninë e Veriut. Ndërkohë gjysmëfinalja tjetër do të zhvillohet mes Gjeorgjisë dhe Bjellorusisë. Në rast se Kosova fiton ndaj Maqedonisë së Veriut më 26 mars, sërish në finale më 31 mars do të luajë si mysafire, në fushën e Gjeorgjisë apo të Bjellorusisë, varet se kush do të kualifikohet.

Divizionin A, Islandë vs. Rumani dhe Bullgari vs. Hungari
Divizionin B, Bosnje vs. Irlanda e Veriut dhe Sllovai vs. Republika e Irlandës
Divizionin C, Skoci vs. Izrael dhe Norvegji vs. Serbi
Divizionin D, Gjeorgji vs Bjellorusi dhe Maqedoni e Veriut vs. Kosovë

Fituesja e secili Divizion do të shkojë në Euro 2020. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: