Connect with Us

Zbulohet sekreti, ja 3 lojtarët e mëdhenj që do të transferojë Barcelona në vitin 2020

La Liga

Zbulohet sekreti, ja 3 lojtarët e mëdhenj që do të transferojë Barcelona në vitin 2020

Publikuar

-

Kur na ndajnë pak ditë nga ardhja e vitit 2020, Barcelona ka projektuar që tani tre emrat e mëdhenj që do të transferojë në vitin e ardhshëm.

Sipas “Mundo Deportivo’, i pari në listën e kata;anasve është ylli i Bayern munich, Joshua Kimmich, i cili sipas Transfermarkt.com vlen 70 milionë euro, por bavarezët deri tani e konsiderojnë të pashitshëm.

Emri i dytë vjen nga Serie A, është mesfushori i Fiorentinës, Nikola Milenkovic, për të cilën duhen rreth 40 milionë euro, shumë e papërfilshme për një klub si Barcelona.

Emri i tretë vjen sërish nga Serie A dhe shihet si pasardhësi i Luis Suarez, është Lautaro Martinez. Argjentinasi pëlqehet shumë nga Messi dhe katalanasit janë gati të thyejnë “bankën” për të dhe kushton jo më pak se 100 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: