Connect with Us

Zbulohet transferimi i parë i Mourinhos te Tottenham/ Shokohen tifozët e Milanit

Premier Liga

Zbulohet transferimi i parë i Mourinhos te Tottenham/ Shokohen tifozët e Milanit

Publikuar

-

Britanikja “The Telegraph” është e sigurt se Zlatan Ibrahimovic do të jetë transferimi i parë i Mourinho te Tottenham. Suedezi i dha fund pak ditë më parë aventurës te La Galaxy dhe është gati për rikthimin në Europë.

Edhe Milani është në garë për të transferuar Ibrahimovicin, por Mourinho është nhë hap përpara. “Special One” i ka telefonuar vetë suedezit për ta bindur të shkojë në Londër, ditët në vijim pritet një takim mes agjentit të Ibrës, Mino Raiola dhe presidentit të Tottenham, Daniel Levy.

Ibra dhe Mourinho kanë punuar bashkë edhe në dy klube të tjera si Inter dhe Man. United. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: