Connect with Us

Video: Tërbohet Mourinho, ja si e feston golin e parë në krye të Tottenhamit

Premier Liga

Video: Tërbohet Mourinho, ja si e feston golin e parë në krye të Tottenhamit

Publikuar

-

Tottenhami është duke fituar 0-2 ndaj West Ham, në ndeshjen hapëse të javës së 13-të të Premier League.

Kjo është ndeshja e parë e Jose Mourinho në krye të “Gjelave”. Portugezi ka festuar si i çmendur golin e parë të ekipit të tij, të shënuar nga Son Heung Min.

Një epokë e re ka nisur tani për Tottenhamin dhe vetë Mourinhon, që e ka nisur me këmbë të mbarë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Nuk fitoi dot, çudit Mourinho: 50 mijë tifozë do jenë të lumtur

Publikuar

-

Jose Mourinho thotë se tifozët do të jenë të kënaqur që do të ketë një ndeshje shtesë në shtëpi në FA Cup pas barazimit 1-1 me Southampton. “Ata janë një skuadër e mirë, ata luajnë në shtëpi dhe reaguan. Na vunë në presion në minutat e fundit dhe shënuan, por jemi akoma gjallë. Tifozët tanë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

FA Cup, rezulatet e plota/ Zhgënjen Tottenhami, kualifikohen “Dhelprat”

Publikuar

-

Janë mbyllur 6 sfidat e orës 16:00 në FA Cup dhe fokusi më i madh, ka qenë te skuadrat e Premier League. Tottenham i Jose Mourinhos ka bërë një tjetër hap fals në këtë Kupë dhe pasi iu deshën 180 minuta kundër Nottingham Forest, ka dalë barazim edhe kundër Southampton. Edhe pse Son i kaloi […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Pep Guardiola për lojtarin e tij/ Ai është pak bastard…

Publikuar

-

“David Silva është pak bastard”, ka thënë Pep Guardiola. Siç ka bërë të ditur Goal.com, trajneri i Manchester City-t ka folur për kapitenin e skuadrës angleze, i cili do t’i thotë lamtumirë Premier League në fundin e këtij sezoni. “Do të them diçka që David Silva e ka: respektin e kolegëve profesionistë, shokëve të skuadrës, […]

LEXO TE PLOTE