Connect with Us

Harbohet Neymar, feston si i çmendur për fitoren e ish-rivalëve të tij (video)

Sport

Harbohet Neymar, feston si i çmendur për fitoren e ish-rivalëve të tij (video)

Publikuar

-

Triumfi i Flamengos në finalen e Copa Libertadores ka gëzuar mjaft tifozë brazilian si dhe shumë ndjekës të futbollit në të gjithë botën. Ndër to dhe shumë prej yjeve të arenave europiane dhe një prej tyre është pikërisht Neymar.

Nuk mund të mos mungonte ylli brazilian, i cili festoi si i çmendur atë “remuntada” të kuqezinjve në minutat e fundit. Edhe pse dikur ka qenë rival me Flamengon, pasi ishte pjesë e Santos, kur vjen puna në finale të tilla, Neymar dhe gjithë brazilianët bëhen bashkë.

Flamengo arriti të fitojë ndaj River Plate, një ndeshje dramatike vetëm në minutat e fundit të lojës.

Që nga pjesa e parë ata ishin në disavantazh me rezultatin 1-0 teksa në minutën e 89′ dhe të 92′ Gabriel Barbosa, ish-dështaku i Interit i dhuroi trofeun e dytë të Copa Libertadores Flamengos.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: