Connect with Us

Zbulohen pagat e futbollistëve të Manchester United, çfarë shifrash të çmendura

Premier Liga

Zbulohen pagat e futbollistëve të Manchester United, çfarë shifrash të çmendura

Publikuar

-

Janë zbuluar rrogat që marrin futbollistët e Manchester United dhe shifrat absolutisht janë të çmendura.

Lojtari më i paguar të Manchesteri është portieri David De Gea, i cili paguhet 18.2 milionë paundë në sezon dhe është portieri më i paguar në botë.

Alexis Sanchez është i dyti dhe merr 18.2 milionë euro në sezon, por rroga e tij për këtë sezon do të paguhet nga Interi, aty ku është i huazuar.

kampioni i botës, Paul Pogba, paguhet 15 milionë paundë në sezon. Ndërsa transferimi më i bujshëm i verës, që njëkohësisht është mbrojtësi më i shtrenjtë në histori, Harry Maguire, paguhet 9.8 milionë euro në sezon.

Rrogat e të gjithë lojtarëve të United janë si më poshtë:

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Publikuar

-

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e ardhmja e talentit të “Furia Roja” do të jetë në kampionatin anglez. Kjo pasi atje ka një fans special të mesfushorit 21-vjeçar dhe ai është trajneri i Liverpoolit, Jurgen […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: