Connect with Us

Tërmet në Shqipëri/ Klubi i njohur kroat bën gjestin e madh

Sport

Tërmet në Shqipëri/ Klubi i njohur kroat bën gjestin e madh

Publikuar

-

I gjithë vendi i Shqipërisë është tronditur nga tërmetet që kanë qenë prezentë gjatë gjithë ditës së sotme, duke shkaktuar dëme të mëdha dhe duke marrë jetë njerëzish.

Të gjithë shqiptarët anë e mbanë botës janë solidarizuar dhe po mundohen në çdo mënyrë të ndihmojnë të prekurit nga këto tërmete. Edhe bota e futbollit është prekur nga kjo tragjedi që ka pushtuar Shqipërinë.

Në Zagreb, te klubi i Lokomotivës së Zagrebit, luajnë disa futbollistë shqiptarë, të cilët në pamundësi për të ardhur në Shqipëri, kanë zgjedhur të tregojnë se janë me shqiptarët me anë të një postimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook.

Arber Mehmetllari, Jon Mersinaj dhe Enis Coka kanë bërë me duar shenjën e shqiponjës, duke treguar se po solidarizohen me ngjarjet tragjikë që po ndodhin në Shqipëri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: