Connect with Us

Klubi italian gjobit lojtarët/ Tifozët i kërkojnë presidentit t’i dërgojë në Shqipëri

Seria A

Klubi italian gjobit lojtarët/ Tifozët i kërkojnë presidentit t’i dërgojë në Shqipëri

Publikuar

-

Pas Milanit dhe Lazios, edhe Napoli ka reaguar për momentet e vështira të popullit shqiptar. Tërmeti i frikshëm i orëve të para të ditës së martë shkaktoi të vdekur, shumë të plagosur, dëme të shumta dhe një dhimbje të madhe në zemrat e shqiptarëve.

“Jemi afër popullit shqiptar që është goditur nga një tërmet i dhunshëm“, shkruajnë nënkampionët e Italisë në rrjetet sociale, teksa tifozët janë të gjithë në një mendje për veprimin që duhet bërë.

Aurelio De Laurentiis vendosi të gjobiste ekipin me 25% të rrogave. Rreth 2.5 milionë euro arrin shuma totale e gjobave të marra nga djemtë e Carlo Ancelotti dhe tifozët e Napolit i bëjnë thirrje klubit që këto para t’i dërgojnë për personat që po vuajnë në Shqipëri.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: