Connect with Us

Nata e mbrëmshme e Champions League/ Përmbledhja e rezultateve, golave dhe klasifikimit

Sport

Nata e mbrëmshme e Champions League/ Përmbledhja e rezultateve, golave dhe klasifikimit

Publikuar

-

Nata e mbrëmshme për Shqipërinë dhë gjithë shqiptarët ka qenë shumë e vështirë pas atij tërmeti të rëndë në orët e para të ditës së djeshme. Edhe pse dje asnjë shqiptar nuk e ka pasur mendjen te futbolli, më poshtë po ju njohim me një përmbledhje të ndeshjeve të mbrëmshme të Champions League.

Në Grupin A, Real Madridi dhe PSG-ja barazuan 2-2 në “Santiago Bernabeu”, ndërsa Galatasaray dhe Club Brugge u danë 1-1 në Stamboll. Francezët kanë siguruar vendin e parë në grup, mdarilenët të dytin, ndërsa belgët dhe turqit do luftojnë deri në minutat e fundit të ndeshjeve të fundit në grup për vendin e tretë që të çon në Europa League.Në grupin B, Bayerni fitoi në Beograd 0-6 ndaj Crvena Zvezda, ndërsa Tottenhami përmbysi në Londër disavantazhin e dy golavë dhe në fund fitoi 4-2 ndaj Olympiacos.
Në grupin C, Atalanta fitoi 2-0 ndaj Dinamo Kiev, ndërsa City barazoi 1-1 në fushën e vet ndaj Shakhtar Donetsk. “Qytetarët” kanë siguruar vendin e parë në grup, ndërsa tre ekipet e tjera janë ende në lojë për vendin e dytë.

Në grupin D, Leverkuseni fitoi 0-2 në Rusi ndaj Lokomotivës së Moskës, Juve në Torino 1-0 ndaj Atletico Madridit. Gjermanët dhe spanjollët janë në garë për vendin e tretë në grup. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: