Connect with Us

Atalanta e largoi si të panevojshëm, Berisha ia kalon edhe Handanovicit këtë sezon në Serinë A

Kombëtare

Atalanta e largoi si të panevojshëm, Berisha ia kalon edhe Handanovicit këtë sezon në Serinë A

Publikuar

-

UEFA e evidentoi pritjen ndaj Zhirusë, në ndeshjen Shqipëri-Francë, si një prej atyre për vitrinë. Fiks në ceremoninë inauguruese të stadiumit “Arena Kombëtare”.

Me SPAL-in, portieri kuqezi realizoi një tjetër shpëtim të portës nga ato që në Itali e vlerësojnë si pritja e javës. Në redaksinë e “Sportmediaset” është krijuar një renditje për çmimin “Portieri Supermen”. Etrit Berisha ka marrë kreun në këtë klasifikim pas 13 javëve të zhvilluara në Serinë A.

KLASIFIKIMI

Portieri i Kombëtares dhe SPAL-it ka bërë pritjen e javës, duke u vlerësuar me pikëzimin maksimal, 3 pikë. Pas çdo jave të zhvilluar në Itali, redaksia italiane ka vlerësuar me 5 pikë vendin e parë, 3 atë të dytë dhe me një portierin e fundit që plotëson podiumin. Pas 13 ndeshjeve të zhvilluara në elitën e futbollit italian, portieri i Kombëtares ka marrë kreun e renditjes për “Portierin Supermen” me 11 pikë.

Berisha dhe SPAL janë evidentuar në Itali për disa paraqitje që kanë zhvilluar. Numri një i portës së ekipit italian ka shpëtuar shumë herë skuadrën e tij nga pësimi i goleadave, edhe pse, sipas statistikave, SPAL është ekipi që pëson numrin më të madh të goditjeve në kuadrat.

HANDANOVIÇ & CO 

Luan me SPAL-in, por Berisha tregohet vazhdimisht si një nga pikat më të forta të kësaj skuadre. Pas shqiptarit me një pikë më pak në këtë klasifikim, renditen Meret i Napolit dhe Radu i Xhenoas. Handanoviç i Interit gjendet në vend të katërt me nëntë pikë, njësoj sa Olsen e Skorupsi.

THOMAS STRAKOSHA 

Mes më të mirëve për këtë renditje është edhe portieri tjetër i Kombëtares, Thomas Strakosha. Gardiani i katërkëndëshit të Lacios renditet në vend të tetë me pikë të barabarta me Dragovskin.

Numri një i portës së skuadrës kryeqytetase ka lënë pas tij portierë si Audero, Gabriel, Papu Lopez, Sepe, Sirigu, secili me nga pesë pikë. Më poshtë në vend të 14-të në këtë renditje gjendet Xhanluixhi Donaruma i Milanit. Kuqezinjtë kanë vuajtur në këtë start sezoni, teksa kanë pësuar shumë gola dhe nuk kanë pasur shumë siguri në prapavijë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: