Connect with Us

Emocionuese/ Të gjitha klubet greke mbështesin Shqipërinë, ja gjesti i tyre prekës

Sport

Emocionuese/ Të gjitha klubet greke mbështesin Shqipërinë, ja gjesti i tyre prekës

Publikuar

-

Në këtë gjendje të vështirë që ndodhet Shqipëria pas një tërmeti shkatërrues që mori edhe shumë jetë njerëzish, reagime të ndryshme kanë ardhur nga gjithë bota e futbollit. Por ajo që ishte surpriza më e bukur deri tani, padyshim është solidariteti që po vjen nga Greqia.

Këtë herë nuk flasim për reagimin e një apo dy prej skuadrave, por për një pjesë dërrmuese. Sigurisht që në këto raste të tilla humanizmi triumfon mbi gjithçka, edhe në rastet kur mes vendeve nuk edhe një dashuri aq të madhe.

PAOK ishte i pari që hapi dyert e stadiumit për të kontribuar për ndihma që të vinin në Shqipëri. Më pas lutje për fqinjët e tyre do të bënin edhe nga Arisi, Iraklis, Panathinaikosi, OFI apo edhe AEK. Madje këta të fundit do të vinin edhe me një reagim emocionues: “Dhimbja juaj prek zemrat tona. Qendrojmë krahë jush. Qajmë për njerëzit që keni humbur dhe lutemi për ju”, shkruhet në faqen zyrtare të AEK.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Shqipëria të marrë shembull, ja sa milionë euro jep Kosova për të shpëtuar futbollin pas COVID-19

Publikuar

-

Futbolli në vendin tonë dhe në Kosovë është shumë e lehtë të prekë fundin, pasi është vetëm pak mbi të. Koronavirusi është gati t’i japë të shtyrën finale për të sjellë kapitullimin, por në Kosovë duket se e duan futbollin dhe ndihmojnë për të mos e hedhur në tapet sportin e dashur të tyre. Ndryshe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE