Connect with Us

Europa League: Fitore bindëse për Romën, Porto ia del në fund

Sport

Europa League: Fitore bindëse për Romën, Porto ia del në fund

Publikuar

-

Romës i mjaftuan vetëm 45 minutat e para për të siguruar fitoren 0-3 në transfertën turke ndaj Istambul Basaksehir, që ishte njëkohësisht një ndeshje direkte për të mbetur në lojë për një vend në fazën tjetër të Europa League.

Veretout, Kluivert dhe Dzeko shënuan për verdhekuqtë në fundin e pjesës së parë, duke bërë që Roma të ngjitet në vendin e dytë me 8 pikë, një më shumë se Basaksehir, ndërsa tani italianët kanë fatin e kualifikimit në dorën e tyre.

Me rezultatin minimal 1-0 fituan edhe gjermanët e Borussia Monchengladbach në sfidën ndaj austriakëve të Woflsberger. Gjermanët janë gjithashtu në kuotën e 8 pikëve dhe në javën e fundit do të duhet të mos humbin përballë Basaksehir, që të kualifikohen.

Porto u rikthye fuqishëm në garën për një vend në fazën tjetër, pasi arriti të fitojë 1-2 me përmbysje ndaj zviceranëve të Young Boys, ndërsa në të njëjtin grup, Feyenoord dhe Rangers u ndanë në barazim 1-1.

Gola dhe spektakël në sfidën mes Bragës dhe Wolvesit, që e mbyllën takimin në barazim 3-3, ndonëse të dy ekipet tashëm e kanë prerë biletën për në fazën tjetër. Po në të njëjtin grup, Besiktas fitoi 2-1 me përmbysje ndaj Slovan Bratislavës.

Espanyoli mori një barazim 2-2 “in extremis” në transfertën ndaj Ferencvaros dhe tani siguroi matematikisht kalimin për më tej, ndërsa hungarezët dhe Ludogorets do të luajnë për vendin e dytë në javën e fundit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: