Connect with Us

Europa League: Lazio ende në lojë, Arsenali turpërohet në shtëpi

Sport

Europa League: Lazio ende në lojë, Arsenali turpërohet në shtëpi

Publikuar

-

Sportingu i Lisbonës, APOEL dhe Lask Linz janë tre skuadrat e radhës që kualifikohen më tej në Europa League. Portugezët shkatërruan në shtëpi 4-0 PSV, teksa dy skuadrat e tjera siguruan avancimin më tej falë fitoreve në transfertë.

Lazio arriti të mposhtë Cluj në “Olimpico” falë golit të Correas, por kualifikimi varet nga Celtic, që duhet të triumfojë në ndeshjen e fundit në Rumani. Sukses të madh arriti edhe Eintracht Frankfurt përballë Arsenalit. Gjermanët përmbysën disavantazhin e pjesës së parë dhe janë një hap larg kualifikimit.

Ndeshja më spektakolare ishte ajo e zhvilluar në Suedi, aty ku Malmo vendase fitoi 4-3 përballë ukrainasve të Dinamos së Kievit.

Rezultatet e plota:

Arsenal – Eintracht Frankfurt 1-2
Celtic – Rennes 3-1
Dudelange – APOEL 0-2
Guimaraes – Standard Liege 1-2
Lazio – Cluj 1-0
Lugano – Copenhagen 0-1
Malmo – Dynamo Kiev 4-3
Rosenborg – Lask Linza 1-2
Sevilla – Qarabag 2-0
Sporting Lisbona – PSV 4-0

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE