Connect with Us

Mbrojtësi serb i Laçit tregon panikun nga tërmeti: Ishin 30 sekondat…

Sport

Mbrojtësi serb i Laçit tregon panikun nga tërmeti: Ishin 30 sekondat…

Publikuar

-

Aleksandër Ignjatoviç u rrëfen tmerrin serbëve. Mbrojtësi i Laçit ka folur për median “Blic Sport”, duke zbuluar 30 sekondat e tërmetit që ra në Shqipëri. Lojtari e përshkuan gjithçka ndodhi si një dramë të vërtetë, aq sa në ato çaste ka menduar edhe më të keqen.

“Kalova një natë dramatike pas ndeshjes që luajtëm ndaj Partizanit në Elbasan. Javëve të fundit ka pasur tërmete të vogla, por jo si ai i natës së kaluar. Ndodhi në orën më të keqe të mundshme, të gjithë ishin në gjumë. Ishte ora 4 pas mesnate. U zgjova në panik dhe dola nga krevati. U trondit për 20 apo 30 sekonda dhe kjo periudhë e vogël dukej si pafundësi. Valët e tërmetit vijuan dhe u ndjeva sikur po ndodhnin turbulenca në një fluturim ajror. Në atë moment mendova më të keqen”, ka thënë fillimisht 31- vjeçari, i ardhur gjatë merkatos së verës te kurbinasit.

Ai është pyetur më konkretisht edhe për dëmet që la pas ky tërmet. “Muret e shumë ndërtesave në Tiranë janë çarë, ndërsa më e keqja ka ndodhur në Durrës. Ndikimi ishte i fortë. Të gjithë dolën nëpër rrugë pas tërmetit dhe qëndruan jashtë deri në 7-8 të mëngjesit. Të gjithë ishin të frikësuar dhe më pas me ngadalë po shkonin në shtëpi për të parë dëmet”, u shpreh lojtari që numëron 13 prezenca me Laçin. Me situatën alarmante të së martës, ai theksoi se edhe klubi vendosi që ta anulonte stërvitjen. “Edhe pse kishim stërvitje sot, klubi ka pushuar. Nuk kemi dalë në fushë. Do të shohim cili do të jetë vendimi i drejtuesve. Situata është alarmuese dhe me siguri do të shtyhen edhe ndeshjet”, përfundoi Ignjatoviç. Dhe parashikimi i serbit ndodhi, pasi kampionati është ndërprerë prej FSHF-së.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: